קלמרי סגול גולמי

מחיר רגיל: 70 ₪
לק"ג

מחיר לאחר הנחה: 70 ₪

אתה חוסך: 0.0 ₪
משקל כולל:
2ק"ג

אילו זני קלמארי יש בארץ?
הבידול של הקלמרי הישראלי נעשה לפי אזור וצורה. אלה מאזור הצפון (חיפה צפונה) מאופיינים בצורתם הארוכה, הארוכה והמחודדת. מנגד, אלה מהדרום (תל אביב ודרומה לכיון עזה ) מאופיינים בצורה עגלגלה יותר. בגדול, הקלמרי השמנמנים כהים בצבעם מאלה המחודדים. בנוסף, ניתן לחלק את הקלמרי לפי גודל, שנע בין בייבי קלמרי (קלמרי קטנטנים, עדינים וטעימים מאוד בגודל של כשליש זרת), לבין קלמרי ענקיים בגודל של כף יד גברית לא מעודנת.

כמו כן, מגיעים לארץ קלמרי קפואים ומיובאים מהמזרח הרחוק. חלקם נמכרים אחרי קילוף וצבעם לבן, כשהם חתוכים לטבעות; וחלקם מגיעים לפני קילוף, בשלמותם וצבעם סגול חלקם מגיעים שהם כבר מבושלים וחלקם באופן גולמי.
בעקבות היותו של הקלמרי פרי ים עם פחת רב (הוא מאבד כשלושים וחמש אחוזים מבשרו בזמן העיבוד וזמן עבודה ארוך), פער המחירים שנוצר בין הקלמרי הטרי לקפוא הוא כמעט חצי מחיר. למרות זאת, ההבדל הזה ניכר מאוד גם בטעם. בהשוואה לטעמיו הרכים והעמוקים של הקלמרי הטרי, טעמו ומרקמו של רעהו הקפוא צמיגי וסינתטי. אגב, הקלמרי המקומיים והטריים טעימים בהרבה.

מתי רצוי לרכוש? 
את הקלמרי הטרי כדאי לרכוש בעיקר בעונת החורף, מאחר ובקיץ הוא כמעט ואינו עולה ברשתות הדייגים וגם כשכן מחירו כמעט פי שניים מעלותו הסטנדרטית. הקלמרי הקפואים קיימים כל השנה בשוק.

איך לבחור מה לקנות? 
מראה: כשלקלמרי יש צבע ורוד- סגלגל בולט וטקסטורה מדהימה המזכירה דפוס מקצועי הוא טרי. כאשר הצבעים שלו אינם מופרדים אלא מעורבבים ונמהלים זה בזה - כמעין מריחה כהה בין הגוונים הלבנים לוורדרדים - הוא אינו טרי.

ריח: לקלמרי טרי יש ריח ימי מעודן מתקתק.

מרקם: ככל שהקלמרי פחות טרי מרקמו נעשה רך יותר ופחות בשרני.

מה משך הזמן שניתן לשמור במקרר לאחר הקנייה? 
ניתן לשמור את הקלמרי יומיים במקרר ביתי או שלושה-ארבעה ימים במקרר אפס (גם זה תלוי במשך השהות של הקלמרי על ספינת הדיג. מרגע הדיג הקלמרי נותרים טריים שלושה ימים מקסימום).