מאמרים

דגי ים פופולאריים למאכל

במאמר זה נסקור כמה מדגי הים פופולאריים למאכל בישראל:

הטונה – דג הטונה הינו דג טורף החי בכל הימים בכדור הארץ, כולל אצלנו בים התיכון. דג הטונה מכיל ריכוז גבוה במיוחד של חומצות שומן רב בלתי-רוויות, תכונה שהופכת אותו לבריא במיוחד. במקביל לריכוז הגבוה בחומצות אלו, דג זה עונה על הצורך של רבים באוכלוסיה לבשר איכותי שאינו מכיל הרבה כולסטרול.

דניס – דג הדניס גדל בבריכות ימיות בישראל חובב מים רדודים וחמימים, ומביא עימו לצלחת טעם עשיר, המבוסס, לא רק, על היותו דג שמנמן באופן יחסי. הערכים התזונתיים שלו נחשבים לטובים מאוד, והוא מציע לסועד חלבון רב, ואוסף וויטמינים מרשים למדי, חווית אכילה בריאה וטעימה.

סרדינים – על אף שנהוג לאכול אותם לאחר טיגון בשמן עמוק או כשהם משימור (שנעשה בשמן גם כן), היתרון שבאכילת הסרדינים (שמגיעים ממים מלוחים ומתוקים כאחד) הוא שנהוג לאוכלם שלמים, על עצמותיהם, מה שאומר כי הם מביאים לגוף הרבה סידן, שתומך בחולי אוסטיאופורוזיס.

דגי ים באשר הם מציעים לנו יוד בכמויות משתנות, לעומת דגי המים המתוקים שאינם רווי יוד, שכן היוד מופק מהמלחים שבים. היוד חיוני לפעילות התקינה של גוף האדם, והרבה בעיות בריאותיות, כולל בעיות נפוצות כמו מחלות ניוון של בלוטת התריס, יכולות להיות מושפעות ממחסור ביוד בגוף, דבר הניתן למניעה ע"י אכילת דגי ים ממינים שונים.

שלדג הינה חנות לממכר  דגים טריים ופירות ים המספקת ללקוחותיה דגים איכותיים לכל דורש

 

 

איך לבחור דגים  להכנת סושי 

 

איך הומצא הסושי

הסושי כמו שאנחנו מכירים אותו נולד במקרה. במאה השביעית היו מנקים ביפן דגים, עוטפים אותם עם אורז ועלי במבוק ומשאירים אותם לחוצים על ידי אבן כבדה למספר שבועות. כך היו גורמים לשימורם.

רבים אינם יודעים זאת אך פירוש המילה סושי הוא "אני מחמיץ", דבר זה קשור לכל המאכלים אשר נעשים מאורז מתובל בחומץ עם שילוב של דגים וירקות.
מאכל זה נחשב למאכל מאד בריא ומאריך ימים והיפנים מתייחסים למאכל הלאומי שלהם ביתרת כבוד.

קרא עוד...

מאכלי הדגים המומלצים לחורף

מאכלי הדגים המומלצים לחורף

לבטח אתם יודעים כי בחורף אנו נוהגים לאכול יותר משום שהגוף זקוק לאנרגיה ומאחר שהקור גורם לנו להיות רעבים יותר. לכן, לא מעט אנשים עשויים לעלות במשקל בעונת החורף, וכדאי להקפיד על תזונה מאוזנת ולשמור על אורח חיים בריא הכולל גם פעילות גופנית. כדאי לדעת כי על פי הרפואה

קרא עוד...

דגים טריים / דגי ים

דגים מהווים מזון עממי בריא טעים ודיאטטי ומשמשים מרכיב חשוב בסל המזון שלנו.בשנים האחרונות התקדם מאד ענף החקלאות הימית בארץ ובעולם ולראייה יש מגוון ויבוא סדיר של דגים ופירות ים.

קרא עוד...

כללי יסוד בבחירת דגים טריים

המדריך לקניית דגים טריים

קרא עוד...

דגי ים יבוא

בישראל רוב הדגים מיובאים בעיקר ממדינות צפון אירופה כגון : נורווגיה  בלגיה , דרום צרפת  ומאזור המזרח וחופי הודו הדרומית ולאחרונה גם ממצרים וממדינות צפון מערב אפריקה מרוקו , סנגל ומצרים .

קרא עוד...

דגי המאכל בכינרת

בכנרת חיים כיום 27 מיני דגים, השייכים לעשר משפחות. מתוכם 19 מינים מקוריים ו-8 מינים הובאו בידי האדם או שנמלטו מבריכות דגים. המינים החשובים :

קרא עוד...

גידול דגים בבריכות

גידול דגים בבריכות החל בארץ בסוף שנות ה-30 של המאה ה-20. חלוץ הענף היה קיבוץ ניר דוד שבשנת 1939 השתמש במים מנחל האסי לבריכה בת 220 דונם לגידול קרפיונים.

קרא עוד...

קניית דגי ים טריים

אם גם אתם אוהבים לשלב בתפריט שלכם דגים, אתם ודאי יודעים כי אין דבר טעים יותר מאשר אכילת דג ריחני ועסיסי. אחד הדברים החשובים ביותר כאשר רוכשים דג, הינו וידוא טריותו.

קרא עוד...

מחירי דגי הים לעומת דגי הבריכות

קיים פער ניכר בין מחירי דגי בריכות לבין מחירי דגי ים בישראל. במאמר זה יוסבר מהם ההבדלים ומדוע קיים פער כה גדול במחירים

קרא עוד...

חשיבות הדגים בתזונה

בתרבות האוכל בעולם המערבי, ובתוכו ישראל, יש בעיה. התזונה המתבססת על מזונות שמנים ועתירי סוכר מובילה לעליה מתמדת בשיעור מחלות הלב וכלי הדם אשר הפכו להיות אויב הציבור מספר 1.

קרא עוד...

דגים בפסח

כיצד הדגים יכולים להשתלב בצלחת שלנו בפסח
המאכל דגים הנפוץ ביותר בפסח הוא כמובן הגפילטע פיש שהיא קציצת דג טחון,לרוב קרפיון,הנפוצה בד"כ בקרב יהדות אשכנז ומזרח אירופה,את הגפילטע נהוג לאכול בשבת ובימים טובים,ובעיקר בראש השנה ופסח.

קרא עוד...

קניית דגים למאכל - הזמנה אונליין

האינטרנט, ללא ספק, שינה את החיים של האדם במאה ה-21 במידה ניכרת. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של כך הוא זה הצרכני, שעה שאנו רוכשים כיום אינספור מוצרים באמצעות האינטרנט, ונהנים משורה ארוכה של יתרונות.

קרא עוד...

קניית פירות ים טריים

בעבר, החיים הקולינריים בישראל היו משעממים למדי. בעיקר עקב מגבלות הכשרות אך גם בשל סיבות נוספות, צריכת פירות ים בישראל הייתה כמעט בלתי קיימת או לכל הפחות – מוגבלת מאוד.

קרא עוד...

פירות ים הנפוצים בישראל

את השמות שרימפס וקלמארי כמעט ואין צורך להציג לקורא הישראלי. יותר ויותר אנשים כבר מחשיבים את הסוגים הללו של פירות ים למזון לגיטימי בבית או במסעדה ורבים אחרים נוהגים לסעוד את ליבם גם באפשרויות נוספות של פירות ים שונים.

 

קרא עוד...