קניית פירות ים טריים

בעבר, החיים הקולינריים בישראל היו משעממים למדי. בעיקר עקב מגבלות הכשרות אך גם בשל סיבות נוספות, צריכת פירות ים בישראל הייתה כמעט בלתי קיימת או לכל הפחות – מוגבלת מאוד.

במהלך השנים השתנתה מאוד עובדה זו וכיום ניתן בהחלט למצוא גם בארץ מגוון רחב של פירות ים לסוגיהם.

פירות הים - לא רק במסעדות

למרות החשש הרב של לא מעט ישראלים מפני צריכה ביתית של פירות ים, מסתבר שגם כאן יש שינוי מגמה מהותי. כחלק מהטרנד הכולל של בישול גורמה בבית, רבים צורכים כיום פירות ים טריים שמהם הם מכינים מעדנים מסוגים שונים.

בין אם מדובר על שרימפס, קלמארי טרי , אויסטרים,  מולים טריים , סקלופ או צדפות מאכל שונות, הרי שאפשר בהחלט להשיג מכל טוב בשוק המקומי. קניית פירות ים טריים יכולה להתאים למי שרוצה להפתיע אורחים, חברים או בני משפחה. זוהי אפשרות טובה גם לארוחה זוגית רומנטית, לאור נרות ולא רק במסעדה יוקרתית.


לקנות פירות ים רק בספק איכותי

הכלל החשוב ביותר שחשוב להכיר בהקשר של קניית פירות ים טריים הוא בחירה בספק איכותי ומובחר. שלא כמו רכישה של פירות וירקות, למשל, שבהם קל להבחין בין סחורה איכותית לבין סחורה פחות איכותית, מרבית הישראלים טרם למדו להבחין בין פירות ים מובחרים וברמה הגבוהה ביותר לבין פירות ים שרק מתיימרים להיות טריים.

כדי להצליח, במיוחד מי שאיננו בעל ידע רב בנושא, כדאי מאוד להשקיע מאמץ במציאת הספק הנכון והאמין. איש מקצוע איכותי שעוסק במכירה ובשיווק את פירות ים מקפיד להחזיק בכל יום ויום סחורה איכותית, טרייה ומשובחת. סימן חשוב לספק איכותי יהיה נקודת מכירה יפה, אסתטית, נקיה ומזמינה. לרוב, גם המבחר יהיה גדול ויהיה אפשר לקבל שירות וסיוע בכל שאלה ובעל עניין.