קניית דגי ים טריים

אם גם אתם אוהבים לשלב בתפריט שלכם דגים, אתם ודאי יודעים כי אין דבר טעים יותר מאשר אכילת דג ריחני ועסיסי. אחד הדברים החשובים ביותר כאשר רוכשים דג, הינו וידוא טריותו.

דג אשר אינו טרי, עלול  לגרום לקלקולי קיבה ואף למיני מחלות בעקבות חיידקים אשר נכנסים באמצעותו לגופנו . נשאלת השאלה: היכן ניתן לרכוש דגים ים טריים ? וכיצד ניתן לוודא את רמת טריותם ? במאמר זה נסקור נושאים אלו וניתן לכם טיפים שונים אשר יסייעו לכם בבחירת דגי ים טריים בעת הרכישה.


היכן קונים דגי ים טריים

הדבר הראשון אשר עליכם לדעת הוא: היכן נמצא מקום אמין מבחינת טריות הדגים אותם הוא מוכר. שימו לב כי דגים הנשמרים על גבי ערימות קרח, מאבדים מטריותם ולכן חשוב לוודא שהדגים נשמרים במקרר ייחודי. כמו כן, מקום בו יש תנועה ערה וקבועה של לקוחות מצביעה על כך כי המקום אמין והוא בעל לקוחות קבועים שככל הנראה- מרוצים.


האם יש להתייחס למחיר

מחירם של דגים ובעיקר דגי  ים, משתנה באופן קבוע בהתאם להיצע השלל באותו יום ולכן לא מומלץ לבחור בחנות שונה מזו אתם רגילים לרכוש בה, רק עקב שינוי המחיר. בדיוק כפי שעלה המחיר, כך הוא יכול לרדת יום למחרת.


איך יודעים אם הדג טרי

ריח - הסממן הבולט ביותר הינו הריח. דג טרי אמור להיות בעל ריח ים, ואילו ריח רע, מעיד על חוסר טריות. משמע, הדג נשמר בתנאים לא מתאימים וככל הנראה יותר מיום אחד.
עיני הדג - חשוב לשים לב כי עיני הדג בולטות ומבריקות. עיניים שקועות מצביעות על כך שהדג אינו טרי.
צבע הדג - צבע הדג אמור להיות חזק, מבריק ובולט. צבע עכור מצביע גם הוא על חוסר טריות.
וכטיפ חשוב לסיום: במידה ומוצע לכם דג מפולט וארוז, מומלץ להימנע מרכישתו כיוון שלעולם אינכם יודעים מתי הוא נארז ובאיזה מצב. עדיף לראות את הדג שלם, ועל פי כל הטיפים שהוצגו בפניכם, תוכלו לוודא שהוא טרי ומתאים למאכל.