גידול דגים בבריכות

גידול דגים בבריכות החל בארץ בסוף שנות ה-30 של המאה ה-20. חלוץ הענף היה קיבוץ ניר דוד שבשנת 1939 השתמש במים מנחל האסי לבריכה בת 220 דונם לגידול קרפיונים.

הגידול בענף המדגה היה מהיר ותוך 5 שנים היו בריכות דגים ב-31 קיבוצים, שלושה מושבים ועשרה משקים פרטיים שהתחרו בהצלחה עם הדיג מהכינרת והים התיכון. כיום זהו המקור הראשי לדגים מתוצרת מקומית.

הדגים העיקריים:

קַרְפְּיוֹן מָצוּי ,טְרוּטַת עֵין־הַקֶשֶת (פורל, שמך  trout) , סְפָּרוּס זָהוֹב (דניס, צ'יפורה – Sparus aurata – Gilt-head sea bream) וכן בורי לברק מוסר אמנונים (מושטים ) ועוד...
חלק מן הדגים שצויינו כדגי הכנרת.

הדגים העיקרים בענף גידול הדגים בבריכות הם האמנונים והקרפיונים  , כסיף וקיפון. בבריכות המבוססות על מימיו הקרים של נחל דן מגדלים כ-600 טון של טרוטת עין־הקשת ואלתית (סלמון). בים התיכון ובאילת החלו לגדל מאמצע שנות ה-70 ספרוס זהוב (דניס) בכלובים וכיום היבול עולה על 700 טון לשנה.

קרפיון מצוי:

הקרפיון הוא דג של מים מתוקים מוצאו אסייתי . בטבע הוא חי בד"כ במקווי מים שקטים אגמים נחלים ונהרות בעלי זרימת מים איטית. מזונו מבוסס בעיקר על יצורי קרקעית אותם הוא מסוגל לאסוף בעזרת פה נשלף. עונת הרבייה שלו היא עם תום החורף ומושפעת בעיקר ע"י טמפרטורת המים.

בארץ מגדלים בעיקר את זן הקרפיון "הראי" שהוא דג עם מעט מאוד קשקשים . דגי הפיטום הם תוצאת הכלאה של שני סוגים של קרפיון שפותחו בארץ ומצטיינים בכושר גידול מהיר ביותר.נקבת הקרפיון מטילה פעם אחת בשנה בחודשים מרץ עד מאי כאשר לעיתים מתרחשת הטלה מאוחרת בחודשים אוגוסט. לקרפיון ביצים דביקות המודגרות על עשבים וצמחי מים שונים . מספר הביצים בכל הטלה הוא כ 100- 150 אלף לכל 1 ק"ג של נקבה.

האמנון (מושט) :

האמנונים הם דגים טרופיים ממשפחת האמנונים Cichidae  האמנון הוא הדג הנפוץ ביותר בישראל היות ובשרו רק עדין ומחירו זול יחסית הוא נחשב כדג עממי . בשרו לבן משווק בד"כ טרי. ניתן להכין אותו בכל השיטות המקובלות צליה , בגריל או בבישול או טיגון בשמן .מוצאם מארצות מרכז אפריקה וישראל נמצאת בגבול התפוצה הצפוני שלהם בעולם. ניתן להכינו במגוון צורות : צליה ע"ג פחמים אפיה בישול טיגון וכיו"ב מחירו לצרכן 20-30 שקלים לק"ג דג.המאפיינים לסוג זה הם גוף גבוה וצר , שיני לסת חדות , זנב ישר ללא מזלג וזוג אחד של נחירים. האמנונים בד"כ צמחוניים וניזונים בבריכות ממזון מוסף מיוחד.
המינים שנמצאים בארץ הם:

  •     אמנון הירדן השייך לדוגרי פה נקביים.
  •     אמנון היאור שייך לדוגרי פה נקביים.
  •     אמנון הגליל שמקורו בכינרת שייך לדוגרי פה משותפים בהם גם הזכר נוטל חלק בהדגרה.
  •     אמנון המצוי בעל כושר רביה גבוה .

 אדמונית  (מושט אדום) :

פיתוח ישראלי על בסיס האמנונים הטרופיים. בשרו לבן מאד ומעודן . משווק בד"כ טרי ונחשב ליוקרתי יותר מהאמנון הרגיל. ניתן להכין אותו בכל השיטות צליה ,בגריל,בישול או טיגון בשמן מחירו לצרכן בין 20-30 שקלים לק"ג דג.

 דניס (צ'יפורה) :

דג הגדל בבריכות מי ים (מלוחים)  ונמכר כדג טרי . משקל הדג בעת שיווקו כ 350 – 600 גר' . הדג נחשב כיקר יחסית לדגים אחרים אולם זול לעומת דגי ים אחרים . ניתן להכינו במגוון צורות : צליה ע"ג פחמים אפיה בישול טיגון וכיו"ב . יש בבשרו עצמות אבל קל לסלקן . בשרו לבן ומוצק ואפשר להזמינו כמנת פילה , כלומר בלי עור ועצמות . מחירו לצרכן ,45-50 שקלים לק"ג דג.

פרידה:

דג ים קלאסי איכותי ביותר בצבע ורוד כסף . במשך חודשים רבים ניתן להשיגו טרי. לדג טעם אופייני מאוד.  בחודשים בהם אינו מצוי בשפע ניתן להשיגו כמוצר קפוא . הוא נימכר במשקל של 1 ק"ג  ועד 4 ק"ג  ומחירו לצרכן גבוה יחסית 70-100 שקלים לק"ג דג. דג הפרידה מתאים לצלייה על גחלים ולבישול.

 באס הסלע Morone:

באס הסלע הינו תוצר הכלאה של שני מיני דגים שהובאו מארה"ב בסוף שנות ה 90 , באס מפוספס ובאס לבן .  הבאס הוא דג מאכל איכותי ביותר. משקלו בעת השיווק כ 400-600 גר' . ניתן להשיג אותו במגוון צורות : גריל , טיגון ובישול ברוטב פיקנטי , מחירו לצרכן כ 35-45 שקלים לק"ג דג.

לדג יכולת הסתגלות למליחויות שונות , לכן ניתן לגדלו במים מתוקים ובמי ים. הוא דג טורף ולכן יש להאכילו במזון עתיר חלבונים מן החי. הדג דורש מים באיכות טובה עם ריכוז חמצן גבוה . לכן נהוג לגדלו במיתקנים אינטנסיביים ובכלובים בתוך הים.

הבאס אינו מטיל בתנאי הארץ ולשם ייצורו מובאים שני מיני ההורים למכוני הטלה בהם מתבצעת ההכלאה. הדגיג הבוקע מהביצה קטן ביותר ואינו מפותח . כדי להזינו יש להשתמש במזון חי זעיר ורק בשלב מאוחר ניתן להשתמש במזון מלאכותי מתאים.

בורי, דג הקיפון Mugilidae  :

הקיפון במקורו דג ים החודר לשפכי נחלים בעונות מסוימות . לדג בשר עדין ולבן עם מעט עצמות יחסית הוא מתאים לצליה ולגריל ומחירו לצרכן כ 35-45 שקלים לק"ג דג.

קיימים מספר מינים של דגי בורי אשר מסוגלים לגדול גם במים מתוקים. הבורי הנפוץ בארץ הוא הזן המצויLiza Ramada   , והזן גדול הראש Mugil Cephalus זמן ההופעה הוא ברוב חודש השנה .

 לוקוס מרו (דקר) :

קיימים שלוש סוגי לוקוס, הלבן הנחשב איכותי ביותר לוקוס הסלע (דאור ) ולוקוס אדום. צבע עור לבן אפרפר הדג נפוץ בים התיכון וניצוד ע"י  קרסים (שרקים) או בצלילה ע"י רובה חץ.בשר הדג לבן עדין ומזכיר במקצת את טעם בשר הסרטנים .