כללי יסוד בבחירת דגים טריים

המדריך לקניית דגים טריים

 

  1. חנות קבועה : תשתדלו תמיד לקנות בחנות קבועה, או כזו שקיבלתם עליה המלצות
  2. אחסון: וודאו כי הדג נשמר במקרר בטמפרטורה מ Cº4 - Cº1 .לפי תקנות משרד הבריאות השירות הווטרינר דגים חייבים להיות במקרר ומכוסים בפתיתי קרח אך לא קפואים. מצב זה מבטיח את טריות הסחורה.
  3. חיצוני: עור הדג צריך להיות מבריק לח ומעט ריר והזימים צריכים להיות אדמדמים.הסתכלו לו בעיניים וודאו שעיניו אינן עכורות, אלא נוצצות ומבריקות.
  4. מישוש : מששו בזהירות כדי לא להידקר. המגע עם בשר הדג צריך להיות גמיש וקפיצי .לחצו עם האצבע על עורו של הדג וודאו כי הוא חוזר במהרה למצבו הקודם.
  5. הריח : לדג צריך להיות ריח נעים של ים , ריח לא נעים עלול להעיד על תחילתו של ריקבון .
  6. אחסון מאוחר אחרי הקניה : אם לא אוכלים את הדג ביום הקנייה – ניתן לאחסן אותו במקרר בשקיתלמשך שלושה עד ארבעה ימים בלבד. במידה ויודעים מראש כי הדג מיועד לאחסון בהקפאה רצוי להקפיא אותו מיד לאחר מועד הקניה וזאת כדי לשמור על טריותו המרבית.
  7. המחיר : אנו בשלדג חושבים כי המחיר כן קובע . אנו ממליצים לחשוד בדגים או בפירות ים זולים מידי,במידה ומוצע לכם לוקוס טרי ב 70-80 ₪ לקילו , סביר להניח כי זה לא לוקוס ים אמיתי או שזה דג שאינו טרי כי מחירו של לוקוס לבן טרי ואיכותי עומד על 115 – 180 ₪ וק"ג שרימפס לבן מסוג מקומי צ"ל לפחות 125 שקלים ברוב החנויות האיכותיות ואף יותר בחגים.