מאכלי הדגים המומלצים לחורף

מאכלי הדגים המומלצים לחורף

לבטח אתם יודעים כי בחורף אנו נוהגים לאכול יותר משום שהגוף זקוק לאנרגיה ומאחר שהקור גורם לנו להיות רעבים יותר. לכן, לא מעט אנשים עשויים לעלות במשקל בעונת החורף, וכדאי להקפיד על תזונה מאוזנת ולשמור על אורח חיים בריא הכולל גם פעילות גופנית. כדאי לדעת כי על פי הרפואה

הסינית ועל פי מחקרים שונים בתחומי הרפואה המערבית עולה כי מומלץ לאכול דגים טריים בימות החורף הקרים, בזכות ההרכב התזונתי שלהם ומסיבות בריאותיות נוספות.

כדאי להכין מנות חמות של דגים, מאחר שאוכל חם מנחם יותר אך הוא גם משפר את מצב הרוח, ומאכלי דגים עשירים לרוב במינרלים ובויטמינים הנחוצים לגוף. הדגים גם משביעים, ולכן מהווים חלופה מצוינת למנות בשריות עשירות בשומן. לפניכם מספר מאכלי דגים המומלצים לחורף הקר והגשום.

דג מרוקאי ברוטב עגבניות חריף

משפחות רבות בארץ נוהגות לאכול מדי יום שישי דג מרוקאי ברוטב עגבניות עם פלפלים חריפים. למעשה, זו אחת ממנות הדגל של המטבח המרוקאי, ויש מגוון סגנונות והוראות כיצד להכין את המנה האהובה, הטעימה והמשביעה. כדאי לדעת כי דג מרוקאי חריף מתאים במיוחד לימות החורף הקרים ואין כמו מנה זו כדי לשפר את מצב הרוח כאשר יורד גשם בחוץ וכשרוח קרה מנשבת. מעבר לטעם העשיר ולתחושת השובע, המנה כוללת גם שום הידוע בסגולותיו הבריאותיות, ולרוב נהוג להכין את המנה מפילה מושט – דג עשיר במינרלים ובמרכיבי מזון נוספים הנחוצים לבריאות. כמו כן, יש במנה כוסברה, הידועה בתרומתה לבריאות האדם, ופלפלים שגם הם חשובים לתזונה.

סלמון צלוי בתנור

אין כמו דג סלמון, הידוע כמזון בריא החשוב לבריאות האדם. סלמון חי במים עמוקים והוא מזין ביותר ועשיר באומגה 3. כמו כן, במקום להעמיס על הקיבה נתחי בשר עשירים בשומן, אין כמו מנות העשויות מדג סלמון טרי, מאחר שבשר הדג מכיל כמות רבה של חלבון והוא גם מכיל רמה נמוכה של שומן. את הסלמון ניתן לשלב במאכלים רבים, אך אם מעוניינים במנה חמה כדאי לוותר על טיגון בשמן עמוק, ויש להעדיף מנת סלמון הצלויה זמן קצר בתנור או בגריל, כדי לשמור על הערכים התזונתיים של בשר הדג.    

סושי

לבטח גם אתם יודעים כי היפנים חיים שנים ארוכות וידוע כי בריאותם מעולה. יש הטוענים כי הגורם לכך הוא האוכל הבריא שהם אוכלים. כאשר אוכל יפני כמו סושי רק עשה עלייה לישראל רבים עיקמו את האף וחששו לאכול דגים נאים, אך כיום ניתן למצוא סושי בכל מקום: במסעדות עממיות, במסעדות יוקרה, באירועים וכמובן – ברשתות מזון מהיר המתמחות באוכל אסיאתי. הסושי בריא, מכיל ריכוז נמוך של שומן, הוא מזין ומכיל שלל רכיבים תזונתיים איכותיים וטריים הנחוצים לשמירה על הבריאות ולחיזוק המערכת החיסונית של הגוף. 

 

שלדג היא חנות דגים טריים ופירות ים המספקת ללקוחותיה את הדגים האיכותיים ביותר בישראל