מצרכים לסושי

סוגי דגים אפשריים לסושי
פילה סלמון טרי, סלמון סקין
פילה דניס


פילה טונה אדומה טרייה

Yellow Tail

דג האמצ'י

פילה דג לוקוס

ביצי דגים

ילו טייל

טרחון

פלמידה לבנה

מוסר-ים

שולה "אינטיאס"

 

חומרים נוספים אפשריים

פולי שעועית אזוקי - שעועית יפנית אדומה קטנה ומתוקה, במידה ואין ניתן לרוב להחליף בשעועית אדומה.

פולי סויה- ביפן שם התזונה המסורתית מבוססת על מוצרי סויה, ישנם כמה מוצרי סויה עיקריים המתאימים להכנת סושי:

טופו - עשוי מחלב סויה שעבר תהליך של גיבון. את הטופו הגולמי ניתן לקנות כגוש שנראה כמו גוש גבינה. בעיקרון אין לו טעם אך הוא סופג טעמים אחרים ולכן יכול להשתלב בהמון סוגי מאכלים וביניהם סושי. הטופו עצמו בעל תכונות תזונתיות רבות, הוא עשיר בחלבון, מינרלים וסידן, דל קלוריות ומכיל כמות נמוכה של שומן. ניתן להשיגו בבתי טבע, חנויות המזרח, ואפילו בסופר.

מיסו - - משחת פולים (Bean Paste) ברובו סויה, עם דגנים ואורז בתוספת מלח ים ושמרי קוג'י, שהותססו יחדיו והתיישנו במשך שישה חודשים, או יותר ולבסוף נוצרת מין משחה. במשחה משתמשים לא רק למרק המיסו, אלא גם לתיבול, כבישת חמוצים, הכנת רטבים וממרחים, השריית דגים לפני צלייה, וכתחליף למלח בבישול. מיסו מכיל אנזימים חיים שעוזרים בעיכול, מחזקים את מחזור הדם ותורמים לאיזון המערכות השונות בגוף. יש הטוענים ביפן שהמיסו ניתן כמתנת האלים לאנושות על מנת להבטיח את בריאותה חוזקה ואושרה.

רוטב סויה יאמסה קיקומן ואחרים – רוטב סויה יפני. קודם כל יוצרים תערובת של פולי סויה וחיטה המותססת בעזרת שמרים, נוצרת תרבית הנקראת "קוג'י", מוסיפים מלח ומים ותהליך התסיסה נמשך שנה שלמה. לבסוף מוציאים את הנוזלים ומזקקים אותם. יש להשתמש ברוטב סויה אמיתי, שימו לב, רוטב הסויה הסיני שונה במקצת מהרוטב היפני.

אצות לסושי

ביפן יש יותר משלושים סוגים של אצות ים, ומהן מופקים מוצרים שונים אחרי תהליך עיבוד. רוב האצות מגיעות למדף מיובשות. האצות מאוד מועילות למערכת העיכול בגלל אחוז הפחמימות הגבוה שיש בהן, ובכלל מכילות ויטמנים (A, C), סידן, יוד וברזל. האצות העיקרית להכנת סושי הן אצות נורי - האצה המפורסמת ביותר במערב, איתה מכינים נורי סושי. ניתן לקנות בחבילת דפים בגודל 20 ס"מ על 18 ס"מ, או דפים קטנים יותר לסלט ו"טה-מאקי". האצות משמשות כעטיפה לסושי. ניתן להכין סושי אינסייד אוט שבו האצה מגולגת בתוך האורז בצורה הפוכה מנורי סושי.

ירקות ופירות לסושי

ישנם לא מעט ירקות ופירות שניתן להוסיף לסושי , בצל ירוק, גזר, צנון יפני, בטטה, חציל, מלפפון, אבוקדו וכו'. לכל ירק צורת חיתוך משלו, וישנם המון צורות חיתוך, אם לגלגול ואם לקישוט. יש קישוטים מדהימים מאבוקדו וגזר למשל, זוהי ממש אומנות, ובאומנות כמו באומנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה, אז אם אתם יצירתיים לכו על זה. תנסו להוסיף קישוטים לסושי , זה ישפר את מראה הארוחה בכמה מידות. היום כשהסושי הגיע לכל קצווי התבל נוספו מתכונים מערביים שונים ומשונים, יש שהוסיפו פירות כמו אגס, אפרסמון, תפוחים ועוד. למרות שלסושי חוקים משלו, הייתי ממליץ לכם לנסות ולהוסיף. זה יוצא נחמד לפעמים, העיקר לא להגזים, ולשלב בטעם.